Trendy internetowe


Style jak i w realnym świecie, tak i w internecie bardzo szybko się zmieniają. To co było dobre rok temu niekoniecznie musi być teraz. W raz z rozwojem co raz to nowszych technologi

internet coraz szybciej reaguje na trendy panujące na świecie.

Dostosowuje się do nich, ulepsza je lub nawet wprowadza nowe. Nowe technologie dają coraz większe możliwości w tworzeniu stron internetowych, pozwalają na wiązanie użytkownika ze strona internetową za pomocą ciekawych interakcji.

Obecnie strony internetowe uciekają w stronę minimalizmu. Oczywiście minimalizm był zawsze uważany za aktualny styl, ale teraz wydaje się być już pewnym standardem. Zaczyna się odbiegać od elementów stron internetowych bogatych w cienie, gradienty czy symulacje obiektów na 3D. Wydają się być coraz bardziej płaskie. Do tego do chodzi przestrzeń jest jej coraz więcej. Obiekty są otaczane wolną przestrzenią, aby znaczące je separować od siebie. Jeszcze do nie dawna zastosowano by do tego celu linię lub tło innego koloru.

Naukowcy twierdzą, że ludzkość dąży do porzucenia treści pisanych na rzecz symboli. Nie chodzi tu o spalenie książek w bibliotekach i księgarniach, ale o przedstawianie wielu informacji za pomocą symboli. Jeden symbol jest w stanie przedstawić więcej informacji niż jedno słowo. Na witrynach widać tą zależność. Zaczyna się stosować symboliki zamiast obrazów, tworzone są info grafiki (powrót do kultury egipskiej?).

Oprócz spłaszczenia witryn WWW oraz stosowania symboli da się zauważyć, że wiele elementów zostało powiększonych np:nawigacje, pokazy slajdów. Pokazy slajdów dopasowujące się do powierzchni całego ekranu są coraz popularniejsze. Pełnią funkcję bardziej ozdobną, niż nośnika informacji, która coraz częściej ogranicza się do sentencji.

Interakcja ogrywa większą rolę niż jeszcze dwa lata wstecz. Rozwój technologi takich jak HTML5 i CSS3 pozwala dokładniejszy opis tagów HTML oraz dodania do nich ciekawych cech, które następnie można animować. Obecnie internet jest zasypany taką ilością stron, że należy je jak najbardziej uatrakcyjniać, choćby po to by użytkownik nie ziewał przeglądając witryn, ale się zaangażował.

Kolejną cechą, która zmieniła kompletnie oblicze stron internetowych to responsywność. Wynika ona z wprowadzenia języka CSS3 i wraz nim możliwości zdefiniowania wyglądu strony internetowe dla poszczególnych rozdzielczości ekranu. Co za tym idzie za pomocą stylów CSS3 można dopasować wygląd strony tak by poprawnie się wyświetlał na telefonie jak i na komputerze stacjonarnym.

Aktualności

Tworzenie stron WWW - częste pytania

12-10-2016 Wyświetleń:1251 Aktualności

Często zadawane nam są pytania dotyczące samego procesu tworzenia stron internetowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie cyklu artykułów, odpowiadających na najczęstsze pytania.

Czytaj więcej

Aplikacja do wystawiania faktur Online

02-05-2015 Wyświetleń:12473 Aktualności

Udostępniliśmy nowe rozszerzenie do naszego systemu zarządzania treścią – aplikację do wystawiania faktur online. Teraz możesz mieć dostęp do swoich dokumentów z każdego

Czytaj więcej

Tworzenie stron WWW firmowych – co ważne…

13-11-2014 Wyświetleń:3439 Aktualności

  Obecne standardy internetowe oraz trendy panujące w sieci od stron firmowych wymagają znacznie więcej, niż jeszcze kilka lat temu. Coraz

Czytaj więcej

Najnowsze kursy

Tworzenie stron z Page Builder

22-01-2016 Wyświetleń:1232 Joomla!

Jest potężnym narzędziem służącym do organizacji treści na stronach serwisu. Posiada kilkadziesiąt dodatków, a jego moc tkwi w prostocie układania elementów na stronie serwisu.

Czytaj więcej

Joomla 3 - Edycja treści

01-05-2015 Wyświetleń:3757 Joomla!

  Głównym elementem systemu CMS Joomla! Jest komponent artykułów. To właśnie ten komponent odpowiada za wyświetlanie treści na podstronach. Aby przejść do panelu

Czytaj więcej