Opencart 2 - gotowy do użycia


Jeden z najpopularniejszych systemów e-commerce, może pochwalić się wydaniem kolejnej przełomowej wersji. Mowa oczywiście o najnowszej wersji Opencart tym razem przez jakiś

czas ta platforma sklepowa będzie oznaczona numerem 2. Jest to zdecydowanie wersja, która popchnie ten system do przodu. Na pewno jedną z najnowszych cech systemu jest wprowadzenie responsywnej domyślnej szaty graficznej, wspartej do tego twitterowym bootstrap'em.

Dzięki temu od razu po instalacji mamy do czynienia z pełno wartościowym sklepem internetowym, dobrze funkcjonującym w świecie urządzeń mobilnych. Dla początkujących webmasterów jest to na pewno dobra wiadomość - lekka kustomizacja templatki, pozwoli na uzyskanie oryginalnego i profesjonalnego layout'u.

 

Kolejną bardzo poważną zmianą jest nowy wygląd zaplecza administratora. Teraz wygląda naprawdę nowocześnie i również jest responsywny. Osoby które zarządzają sklepem poprzez urządzenia mobilne z pewnością odczują poprawę komfortu pracy. Design zaplecza administratora również jest wsparty przez framework bootstrap.

 

Doszły nowe bramki płatności, obecnie od razu po instalacji mamy ich ponad 30. Jest w czym wybierać. Instalator rozszerzeń jest również czymś nowy w Opencart. Wcześniej należało wykorzystywać do tego celu klienta FTP. Obecnie ułatwiono to zadanie i wprowadzono autoinstalator, coś na wzór instalacji rozszerzeń w Joomla!. Wprowadzono również powiadomienia systemowe, które w dużej mierze usprawniają pracę z platformą oraz możliwość dodawania własnych pól w formularzach. Problem z polami takimi jak nip, regon został rozwiązany na zawsze.

Aktualności

Nowa strona internetowa X-CMS

26-05-2017 Wyświetleń:1160 Aktualności

Strona internetowa dla X-CMS

Projekt systemu zarządzania treścią X-CMS z naszego warsztatu doczekał się własnej strony internetowej. Uznaliśmy, że projekt jest na tyle rozwinięty iż powinien posiadać własny serwis internetowy i na nim przechowywać...

Czytaj więcej

Tworzenie stron WWW - częste pytania

12-10-2016 Wyświetleń:2406 Aktualności

Często zadawane nam są pytania dotyczące samego procesu tworzenia stron internetowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie cyklu artykułów, odpowiadających na najczęstsze pytania.

Czytaj więcej

Aplikacja do wystawiania faktur Online

02-05-2015 Wyświetleń:247097 Aktualności

Udostępniliśmy nowe rozszerzenie do naszego systemu zarządzania treścią – aplikację do wystawiania faktur online. Teraz możesz mieć dostęp do swoich dokumentów z każdego

Czytaj więcej

Najnowsze kursy

Tworzenie stron z Page Builder

22-01-2016 Wyświetleń:2258 Joomla!

Jest potężnym narzędziem służącym do organizacji treści na stronach serwisu. Posiada kilkadziesiąt dodatków, a jego moc tkwi w prostocie układania elementów na stronie serwisu.

Czytaj więcej

Joomla 3 - Edycja treści

01-05-2015 Wyświetleń:4864 Joomla!

  Głównym elementem systemu CMS Joomla! Jest komponent artykułów. To właśnie ten komponent odpowiada za wyświetlanie treści na podstronach. Aby przejść do panelu

Czytaj więcej