Strony internetowe - trendy

Technologie internetowe są jedną z najszybciej rozwijających się odłamów branży IT. Co za tym idzie to co wczoraj było szczytem osiągnięć technologi, dziś może być zaledwie

standardem. Tyczy to się także stron internetowych. Każdy rok to kamień milowy dla technologii budowania stron WWW. Wśród standardów tworzenia stron internetowych zaszło bardzo wiele zmian. Zmiany dosięgły nawigację, a nawet rozmieszczenie treści. Strony WWW ewidentnie dążą do prostoty, przejrzystości i wygody.

Prostota oczywiście nie polega na czarnym tekście na białym tle. Chodzi głównie o harmonijny, nie zachwiany wygląd który nie roztraja użytkownika. Zawęziła się paleta kolorów stosowana na stronach internetowych. Strony nie są już tak pstrokate jak to jeszcze było kilkanaście miesięcy temu. Używa się już dwóch a nawet jednego koloru wodzącego. Obecnie obrazy osadzane na stronie także muszą być spójne kolorystycznie.

 

strony internetowe

 

Kolejny coraz częściej stawianym krokiem są czcionki używane na stronach internetowych. Uniwersalność Ariala i Verdany przestała być atutem, a stała się nieznośnym daszkiem, który uniemożliwia wybicie się ponad inne strony. Odpowiednie czcionki pomagają nadać, lub wzmocnić budowany charakter strony. Dlaczego więc ich nie importować? Wcześniej był to problem z powodu niskich prędkości łączy, różnej interpretacji przez przeglądarki.

 

strony internetowe - trendy

 

Nawigacje na stronach stają się coraz większe, coraz bardziej widoczne. Są wspierane ikonami lub wyraźnie odgraniczoną przestrzenią dla menu. Nawigacja na stronie internetowej jest jednym z najważniejszych elementów, musi więc być dobrze widoczna. W prostszych stronach odchodzi się od nawigacji poziomych umieszczonych w prawej lub lewej kolumnie strony. Na ich miejsce wchodzą duże poziome nawigacje umieszczone najczęściej nad banerem strony. Takie rozwiązanie daje pewność, że niezależnie z jakiego urządzenia użytkownik wejdzie na stronę zobaczy nawigację witryny. Oczywiście nie piszę tu o nawigacjach wykonanych w technologi flash bo te już dawno odeszły do lamusa.

 

strony www - trendy

 

Strony internetowe stają się także mniej przeładowane. Zachowuje się wyraźną przestrzeń między kolejnymi blokami strony aby nie męczyć oczu. Witryny zyskują w znacznym stopniu na przejrzystości. Używa się grafik pomocniczych, symboliki. Treści stają się bardziej lakoniczne. Na stronach startowych coraz ważniejszą rolę odgrywają slider'y ze sloganami, hasłami reklamowymi czy opisami produktowymi.

 

strony www - trendy

Aktualności

Nowa strona internetowa X-CMS

26-05-2017 Wyświetleń:1160 Aktualności

Strona internetowa dla X-CMS

Projekt systemu zarządzania treścią X-CMS z naszego warsztatu doczekał się własnej strony internetowej. Uznaliśmy, że projekt jest na tyle rozwinięty iż powinien posiadać własny serwis internetowy i na nim przechowywać...

Czytaj więcej

Tworzenie stron WWW - częste pytania

12-10-2016 Wyświetleń:2406 Aktualności

Często zadawane nam są pytania dotyczące samego procesu tworzenia stron internetowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie cyklu artykułów, odpowiadających na najczęstsze pytania.

Czytaj więcej

Aplikacja do wystawiania faktur Online

02-05-2015 Wyświetleń:247097 Aktualności

Udostępniliśmy nowe rozszerzenie do naszego systemu zarządzania treścią – aplikację do wystawiania faktur online. Teraz możesz mieć dostęp do swoich dokumentów z każdego

Czytaj więcej

Najnowsze kursy

Tworzenie stron z Page Builder

22-01-2016 Wyświetleń:2258 Joomla!

Jest potężnym narzędziem służącym do organizacji treści na stronach serwisu. Posiada kilkadziesiąt dodatków, a jego moc tkwi w prostocie układania elementów na stronie serwisu.

Czytaj więcej

Joomla 3 - Edycja treści

01-05-2015 Wyświetleń:4864 Joomla!

  Głównym elementem systemu CMS Joomla! Jest komponent artykułów. To właśnie ten komponent odpowiada za wyświetlanie treści na podstronach. Aby przejść do panelu

Czytaj więcej