Firmy tworzące strony internetowe

Szukając informacji w internecie dotyczących tworzenia stron internetowych możemy napotkać wiele ofert. Stron powiązanych z tworzeniem, projektowaniem witryn jest kilka

milionów. Jak wybrać swego usługodawcę z takiej ilości propozycji? Przede wszystkim należy odrzucić wszystkie wyniki pseudo-firm. Korzystanie z usług wolnych strzelców studentów czy jeszcze młodszych amatorów tworzenia witryn internetowych, może przysporzyć nam wielu kłopotów, przy tym pożytku w ogóle.

Strony internetowe tworzone przez osoby które w ten sposób dorabiają sobie ucząc się lub pracując w innym zawodzie są pozbawione wielu ważnych czynników. Brak ich wynika z małego doświadczenia, braku odpowiednich umiejętności, braku odpowiedniego sprzętu. Tego typu osoby uczą się fachu na swoich klientach. Tak...klient dla nich jest białym królikiem do testów. Kosztów wynikających z zamówienia nie można odliczyć od kosztów prowadzenia firmy.

 

   Spotkałem się z wieloma stronami, których właściciele oferują strony wykonane za pomocą programów do tworzenia stron internetowych typu Artisteer. Programowi warto poświęcić parę zdań. Sam Artisteer kosztuje ok 450zł. Program jest przeznaczony dla osób które nie potrafią korzystać nawet z programów graficznych typu photoshop czy gimp oraz dla tych którzy nie znają w najmniejszym stopniu języków programowania. Szkielet takiej strony jest zawsze taki sam. Strony wychodzące z Artisteera są zawsze w jakiś sposób podobne do siebie oraz mają niską jakość. Co powinno dać najbardziej do myślenia, strony, szablony wykonane w Artisteer nie mają nawet wejścia na katalogi darmowych szablonów, przez ich niską jakość.

   Kolejnym błędem zamawiania strony internetowej u osób lotnych, jest taki że w razie problemu ze stroną nie ma do kogo się zwrócić. Często z takimi osobami kontakt także jest nie możliwy. Co w tedy zrobić z taką stroną? Najczęściej kończy się stworzeniem nowej już w profesjonalnej firmie.

   Wybierając firmę do stworzenia naszej strony internetowej należy oprzeć się na doświadczeniu firmy, portfolio, które jest wskaźnikiem jakości. Warto przejrzeć funkcjonalność stron firmy która je wykonała, sprawdzić ich jakość.

 

   Jedną z najbardziej zbijających z tropu klientów są ceny. Ceny są tak różne ile jest firm. Amplitudy cenowe na to samo zlecenie także są ogromne. Na cenę ma wpływ wiele czynników. Szukając firmy tworzącej strony w internecie mamy styczność z firmami z całej Polski. W różnych rejonach Polski są różne stawki płacowe dla programistów, różne opłaty z dzierżawy lokali, które wpływają na wysokość ceny za usługę wykonania strony internetowej.

 

   Jednak to nie wszystko. Właściciele firm, podpisują różne umowy z pracownikami. Co raz częściej się zdarza, że zatrudniają pracowników zdalnych, co znacznie wpływa na obniżenie cen tworzenia stron internetowych. Miks tych czynników tworzy amplitudy cenowe do nawet kilku tysięcy złotych za to samo zlecenie. To oznacza, że wysokość ceny także niej wyznacznikiem jakości i bardzie profesjonalnego podejścia do zlecenia.

 

   Wniosek z powyższego jest jeden o jakości i podejściu rzetelnego firmy świadczą jej wykonane do tej pory prace.

 

Aktualności

Nowa strona internetowa X-CMS

26-05-2017 Wyświetleń:1160 Aktualności

Strona internetowa dla X-CMS

Projekt systemu zarządzania treścią X-CMS z naszego warsztatu doczekał się własnej strony internetowej. Uznaliśmy, że projekt jest na tyle rozwinięty iż powinien posiadać własny serwis internetowy i na nim przechowywać...

Czytaj więcej

Tworzenie stron WWW - częste pytania

12-10-2016 Wyświetleń:2406 Aktualności

Często zadawane nam są pytania dotyczące samego procesu tworzenia stron internetowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie cyklu artykułów, odpowiadających na najczęstsze pytania.

Czytaj więcej

Aplikacja do wystawiania faktur Online

02-05-2015 Wyświetleń:247097 Aktualności

Udostępniliśmy nowe rozszerzenie do naszego systemu zarządzania treścią – aplikację do wystawiania faktur online. Teraz możesz mieć dostęp do swoich dokumentów z każdego

Czytaj więcej

Najnowsze kursy

Tworzenie stron z Page Builder

22-01-2016 Wyświetleń:2258 Joomla!

Jest potężnym narzędziem służącym do organizacji treści na stronach serwisu. Posiada kilkadziesiąt dodatków, a jego moc tkwi w prostocie układania elementów na stronie serwisu.

Czytaj więcej

Joomla 3 - Edycja treści

01-05-2015 Wyświetleń:4864 Joomla!

  Głównym elementem systemu CMS Joomla! Jest komponent artykułów. To właśnie ten komponent odpowiada za wyświetlanie treści na podstronach. Aby przejść do panelu

Czytaj więcej