Framework Groundwork CSS2

 

Każdy webmaster wie jak popularny stał się framework Bootstrap i jak bardzo usprawnia pracę kodowania strony. Dla tych co jednak nie zetknęli się z pakietem Bootstrap napiszę tylko, że jest to framework css i js

rozwijany przez programistów Twittera, służy on do usprawniania projektowania interfejsów graficznych na stronach internetowych.

 

W tym artykule napiszę o alternatywie dla Bootstrap, a konkretnie o rozwiązaniu jakim jest GroundworkCSS 2. Jest to bogaty framework CSS i js, który składa się podobnie jak Bootstrap z komponentów. Najważniejszymi oczywiście jest responsywana siatka (grid), która umożliwia w prosty sposób tworzyć responsywne układy stron. Groundwork posiada także bogate wsparcie dla typografi, zestaw ikon na stronę internetową, bogaty komponent służący do tworzenia responsywnych nawigacji, eleganckich tabel, przycisków, sformatowanych formularzy oraz zakładek js tab.

 

Instalacja frameworka jest dziecinnie prosta, jego obsługa również. Ci co korzystali wcześniej z gotowych siatek CSS np.: Grid 960, na pewno nie będą mieli najmniejszego problemu przy pracy Groundwork.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest komponent responsywnego tekstu, który swą wielkość dopasowuje do rozdzielczości ekranu. Komponent ten pozwala na tworzenie naprawdę imponujących witryn internetowych szybciej niż dotychczas.

 

Mi osobiści spodobał się bardzo komponent animacji. Proste użycie, bo wystarczy jedynie przypisać dwie klasy do elementu HTML i przy ładowaniu strony dany elementy zostaje animowany. Nic prostszego.

 

Framework Groundwork CSS 2 można pobrać z tej strony: http://groundworkcss.github.io

Przykładowa strona, która korzysta z tego pakietu jest na przykład ta na której czytasz ten artykuł.

 

Aktualności

Nowa strona internetowa X-CMS

26-05-2017 Wyświetleń:1160 Aktualności

Strona internetowa dla X-CMS

Projekt systemu zarządzania treścią X-CMS z naszego warsztatu doczekał się własnej strony internetowej. Uznaliśmy, że projekt jest na tyle rozwinięty iż powinien posiadać własny serwis internetowy i na nim przechowywać...

Czytaj więcej

Tworzenie stron WWW - częste pytania

12-10-2016 Wyświetleń:2405 Aktualności

Często zadawane nam są pytania dotyczące samego procesu tworzenia stron internetowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie cyklu artykułów, odpowiadających na najczęstsze pytania.

Czytaj więcej

Aplikacja do wystawiania faktur Online

02-05-2015 Wyświetleń:247096 Aktualności

Udostępniliśmy nowe rozszerzenie do naszego systemu zarządzania treścią – aplikację do wystawiania faktur online. Teraz możesz mieć dostęp do swoich dokumentów z każdego

Czytaj więcej

Najnowsze kursy

Tworzenie stron z Page Builder

22-01-2016 Wyświetleń:2257 Joomla!

Jest potężnym narzędziem służącym do organizacji treści na stronach serwisu. Posiada kilkadziesiąt dodatków, a jego moc tkwi w prostocie układania elementów na stronie serwisu.

Czytaj więcej

Joomla 3 - Edycja treści

01-05-2015 Wyświetleń:4863 Joomla!

  Głównym elementem systemu CMS Joomla! Jest komponent artykułów. To właśnie ten komponent odpowiada za wyświetlanie treści na podstronach. Aby przejść do panelu

Czytaj więcej