Joomla jak Wordpress pingować może

W Joomla!, w wersji 1.5 był kiedyś dostępny dodatek do pingowania o nazwie Easy Ping. Pozwalał on pingowanie artykułów dokładnie na takiej samej zasadzie co Wordpress. Dodatek zaginął jednak z sieci. Z

głównej strony rozszerzeń został usunięty, a wersja dla kolejny wersji CMS nie ukazała się. Skrypt tego typu przyśpiesza indeksację wpisów w wyszukiwarkach. Można go określić mianem magnesu na roboty wyszukiwarek. Tego typu rozwiązań niestety nie jest zbyt wiele, pomimo wygody w ich użytkowaniu.

 

Dziwną sprawą że Joomla! jako CMS numer 1, idealny do prowadzenia serwisów internetowych blogowych, informacyjnych, nie posiada tego typu rozwiązania wbudowanego na stałe.

 

Pusta przestrzeń musi być wypełniona. Obecnie można pobrać mały dodatek dla Joomla! 2.5 oraz 3 o nazwie BlogPing pro. Dodatek jest płatny i kosztuje 10$. Czy się opłaca czy nie pozostawiam to Waszej ocenie.

 

Zasada działania pluginu jest prosta. Instalujemy dodatek. Uruchamiamy go. Po prawej stronie wybieramy z listy kategorie z których nowe wpisy mają być pingowane. Niżej znajduje się pole dla adresów serwerów do, których będziemy wykonywać pingowanie. Po zapisaniu wszystko jest już gotowe.

 

Przy zapisie artykułu z kategorii, które zaznaczyliśmy w konfiguracji, zostanie wysłany ping do określonych serwerów. Po zapisie otrzymamy także stosowny komunikat, że ping został poprawnie wykonany.

Adres pluginu: http://extensions.joomla.org/extensions/authoring-a-content/blog/18918

Aktualności

Nowa strona internetowa X-CMS

26-05-2017 Wyświetleń:1160 Aktualności

Strona internetowa dla X-CMS

Projekt systemu zarządzania treścią X-CMS z naszego warsztatu doczekał się własnej strony internetowej. Uznaliśmy, że projekt jest na tyle rozwinięty iż powinien posiadać własny serwis internetowy i na nim przechowywać...

Czytaj więcej

Tworzenie stron WWW - częste pytania

12-10-2016 Wyświetleń:2405 Aktualności

Często zadawane nam są pytania dotyczące samego procesu tworzenia stron internetowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie cyklu artykułów, odpowiadających na najczęstsze pytania.

Czytaj więcej

Aplikacja do wystawiania faktur Online

02-05-2015 Wyświetleń:247096 Aktualności

Udostępniliśmy nowe rozszerzenie do naszego systemu zarządzania treścią – aplikację do wystawiania faktur online. Teraz możesz mieć dostęp do swoich dokumentów z każdego

Czytaj więcej

Najnowsze kursy

Tworzenie stron z Page Builder

22-01-2016 Wyświetleń:2257 Joomla!

Jest potężnym narzędziem służącym do organizacji treści na stronach serwisu. Posiada kilkadziesiąt dodatków, a jego moc tkwi w prostocie układania elementów na stronie serwisu.

Czytaj więcej

Joomla 3 - Edycja treści

01-05-2015 Wyświetleń:4863 Joomla!

  Głównym elementem systemu CMS Joomla! Jest komponent artykułów. To właśnie ten komponent odpowiada za wyświetlanie treści na podstronach. Aby przejść do panelu

Czytaj więcej