Galerie obrazów na stronach internetowych

W dzisiejszych czasach co raz rzadziej spotyka się stare rozwiązania galerii internetowych. Gdzie większość była oparta na jedynie języku PHP i to jeszcze wczesnym. Część tych ciekawych pod względem

zachowania była budowana w technologi  flash, która obecnie jest co raz bardziej omijana ze względu na brak wsparcia dla tych aplikacji na urządzeniach mobilnych.

 

galeria-1

 

Obecnie galerie wykonuje się w raz ze wsparciem ze strony bibliotek javascript takich jak JQuery czy Mootools. To dzięki nim obrazy otwierają się animacyjnie. To co za nimi lekko przygasa pozwalając skupić się na tym co chcemy obejrzeć.

 

galeria-2

 

W tworzonych przez nas stronach internetowych zawsze wykorzystujemy rozwiązania w stylu Lightbox. Jest to najpraktyczniejszy i najwygodniejszy sposób przeglądania obrazów w galerii. W tworzonych systemach zarządzania treścią staramy się uprościć proces dodawania zdjęć oraz sposób umieszczania, publikowania ich na stronie. Dzięki temu galeriami mogą zarządzać osoby nie znające kompletnie jakichkolwiek języków programowania, a galerie którymi zarządzają są nowoczesne, praktyczne i stylowe.

 

Ale to nie jedyne rozwiązanie na doskonałą galerię. Za pomocą podobnych technologi można tworzyć atrakcyjne galerie rozciągające się na całym dostępnym obszarze przeglądarki. Galerie tego typu przeznaczone są głównie dla stron artystycznych gdzie obraz pełni ważniejszą rolę niż treść. Mowa tu np o stronach internetowych dla fotografów. Obrazy w tego typu galeriach samodzielnie się skalują dostosowując swoje wielkości do parametrów monitora w którym są wyświetlane. Zachowują przy tym swoje proporcje czyli nie ulegają zniekształceniom.

 

galeria-3

 

 

Aktualności

Tworzenie stron WWW - częste pytania

12-10-2016 Wyświetleń:1251 Aktualności

Często zadawane nam są pytania dotyczące samego procesu tworzenia stron internetowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie cyklu artykułów, odpowiadających na najczęstsze pytania.

Czytaj więcej

Aplikacja do wystawiania faktur Online

02-05-2015 Wyświetleń:12473 Aktualności

Udostępniliśmy nowe rozszerzenie do naszego systemu zarządzania treścią – aplikację do wystawiania faktur online. Teraz możesz mieć dostęp do swoich dokumentów z każdego

Czytaj więcej

Tworzenie stron WWW firmowych – co ważne…

13-11-2014 Wyświetleń:3439 Aktualności

  Obecne standardy internetowe oraz trendy panujące w sieci od stron firmowych wymagają znacznie więcej, niż jeszcze kilka lat temu. Coraz

Czytaj więcej

Najnowsze kursy

Tworzenie stron z Page Builder

22-01-2016 Wyświetleń:1232 Joomla!

Jest potężnym narzędziem służącym do organizacji treści na stronach serwisu. Posiada kilkadziesiąt dodatków, a jego moc tkwi w prostocie układania elementów na stronie serwisu.

Czytaj więcej

Joomla 3 - Edycja treści

01-05-2015 Wyświetleń:3757 Joomla!

  Głównym elementem systemu CMS Joomla! Jest komponent artykułów. To właśnie ten komponent odpowiada za wyświetlanie treści na podstronach. Aby przejść do panelu

Czytaj więcej