getmefastSieć jest przepełniona witrynami internetowymi, o podobnych obrazach, przewidywalnej grafice, która powtarza się na co dziesiątej stronie. Posiadanie strony WWW stało się tak popularne, że wciąż trzeba poszukiwać nowych, ciekawych koncepcji. Strony z grafiką rysunkową są ciekawą alternatywą.

10-lincolns-land-website-interface-uiMówi się że bardzo ciężko już wymyślić coś nowego dlatego powracamy do starszych rozwiązań nieco zmodernizowanych. Od kilku lat bardzo popularną stylizacją jest Vintage.Vintage to styl. W modzie, w której zaistniał w XIX wieku, polega na noszeniu rzeczy z innej epoki albo stylizowanych na takie oraz łączeniu stylów pochodzących z różnych epok. Ubrania z poprzednich dekad albo starsze niż 20 lat są zwykle uznawane za vintage. Powinny to być zarazem rzeczy wysokiej jakości, mało podatne na zniszczenia, którym upływ czasu nadaje szlachetności. Obecnie słowem tym określa się produkty, które jedynie nawiązują do poprzednich epok. Vintage nie stroni od zestawień awangardowych i szokujących, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm.

galleryW wielu branżach galeria internetowa jest niezbędna i powinna zostać przedstawiona w możliwe jak najciekawszy sposób. Od przedstawienia jej zależy między innymi wrażenie użytkownika, często też decyduje o tym czy będzie zainteresowany naszymi usługami czy też nie. Zdjęcia w galerii powinny być zoptymalizowane tak by szybko się ładowały. Chodzi tu dokładnie o wielkość maksymalną obrazów, która nie powinna przekraczać 800px na 800px oraz rozdzielczość dpi (zagęszczenie pikseli na cal), która powinna wynosić 72dpi lub maksymalnie 90dpi.
Strony internetowe scrollowaneStrony internetowe typu OnePage czyli scrollowane, zdobywają coraz to większe uznanie wśród użytkowników internetu, oraz są coraz bardziej poszukiwane w śród agencji tworzących strony internetowe przez właścicieli firm, którzy chcą w oryginalny sposób zaprezentować swoją firmę w sieci. Witryny tego typu cechują się bogatą w obrazy szatą graficzną, która zawiera dodatkowe animacje. Strona "One Page" to tak naprawdę witryna wizytówka składająca się tylko z jednej podstrony, podzielonej na odpowiednie działy. Nawigacja zawierająca linki prowadzi do odpowiednich działów w obrębie tej samej zakładki. Dzięki temu można uzyskać efekt zjeżdżania w dół czy do góry.

Aktualności

Nowa strona internetowa X-CMS

26-05-2017 Wyświetleń:1176 Aktualności

Strona internetowa dla X-CMS

Projekt systemu zarządzania treścią X-CMS z naszego warsztatu doczekał się własnej strony internetowej. Uznaliśmy, że projekt jest na tyle rozwinięty iż powinien posiadać własny serwis internetowy i na nim przechowywać...

Czytaj więcej

Tworzenie stron WWW - częste pytania

12-10-2016 Wyświetleń:2420 Aktualności

Często zadawane nam są pytania dotyczące samego procesu tworzenia stron internetowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie cyklu artykułów, odpowiadających na najczęstsze pytania.

Czytaj więcej

Aplikacja do wystawiania faktur Online

02-05-2015 Wyświetleń:248140 Aktualności

Udostępniliśmy nowe rozszerzenie do naszego systemu zarządzania treścią – aplikację do wystawiania faktur online. Teraz możesz mieć dostęp do swoich dokumentów z każdego

Czytaj więcej

Najnowsze kursy

Tworzenie stron z Page Builder

22-01-2016 Wyświetleń:2268 Joomla!

Jest potężnym narzędziem służącym do organizacji treści na stronach serwisu. Posiada kilkadziesiąt dodatków, a jego moc tkwi w prostocie układania elementów na stronie serwisu.

Czytaj więcej

Joomla 3 - Edycja treści

01-05-2015 Wyświetleń:4875 Joomla!

  Głównym elementem systemu CMS Joomla! Jest komponent artykułów. To właśnie ten komponent odpowiada za wyświetlanie treści na podstronach. Aby przejść do panelu

Czytaj więcej