Tworzenie stron typu OnePage

Strony internetowe scrollowaneStrony internetowe typu OnePage czyli scrollowane, zdobywają coraz to większe uznanie wśród użytkowników internetu, oraz są coraz bardziej poszukiwane w śród agencji tworzących strony internetowe przez właścicieli firm, którzy chcą w oryginalny sposób zaprezentować swoją firmę w sieci. Witryny tego typu cechują się bogatą w obrazy szatą graficzną, która zawiera dodatkowe animacje. Strona "One Page" to tak naprawdę witryna wizytówka składająca się tylko z jednej podstrony, podzielonej na odpowiednie działy. Nawigacja zawierająca linki prowadzi do odpowiednich działów w obrębie tej samej zakładki. Dzięki temu można uzyskać efekt zjeżdżania w dół czy do góry.
 
Strony WWW scrollowane pozycjonują się tak samo dobrze jak ich odpowiedniki wykonane w tradycyjny sposób. Przy pozycjonowaniu nie musimy głowić się jak podlinkować podstrony serwisu (bo ich po prostu nie ma).

Poniżej przedstawiam kilka scrollowanych stron WWW, wykonanych przez naszą firmę.

 

 

 

Serwis komputerowy Kris

Jest to bogata w treści strona internetowa, ozdobiona rozbudowaną szatą graficzną. Oprócz samego skrolowania witryny zostały użyte dodatkowe animacje.

 

Adres: kris-ark.pl

Realizacja: Serwis Kris

 

 

 

Strona internetowa Park Atlas

Ciekawa strona internetowa firmy Park Atlas w technologii skrolowanej. Oprócz samego animacyjnego przewijania witryny, na stronie głównej został zamieszczony slider skalujący się do całej powierzchni monitora.

 

 

Adres: parkatlas.pl

Realizacja: Park Atlas

 

 

Szklana pracownia

Strona internetowa Szklanej pracowni witrażu. Witryna jest utrzymana w tonie minimalistycznym jednak jej sposób działania pasuje do artykułu.

 

Adres: szklanapracownia.pl

Realizacja: Szklana Pracownia

 

 

 

 

Akademia Feedback

Ciekawa strona internetowa z wyjątkowymi obrazami. Na stronie została wykorzystana nawigacja obrazkowa. Po najechaniu kursorem na element nawigacji wyświetla się objaśnienie.

 

Adres: akademiafeedback.pl

Realizacja: Akademia FeedBack

 

 

 

Fundacja Tora

Wyjatkowa strona internetowa scrollowana w obrębie jednego działu.

 

Fundacja Tora

Adres: fundacjatora.pl

Realizacja: Fundacja Tora

Aktualności

Nowa strona internetowa X-CMS

26-05-2017 Wyświetleń:1176 Aktualności

Strona internetowa dla X-CMS

Projekt systemu zarządzania treścią X-CMS z naszego warsztatu doczekał się własnej strony internetowej. Uznaliśmy, że projekt jest na tyle rozwinięty iż powinien posiadać własny serwis internetowy i na nim przechowywać...

Czytaj więcej

Tworzenie stron WWW - częste pytania

12-10-2016 Wyświetleń:2420 Aktualności

Często zadawane nam są pytania dotyczące samego procesu tworzenia stron internetowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie cyklu artykułów, odpowiadających na najczęstsze pytania.

Czytaj więcej

Aplikacja do wystawiania faktur Online

02-05-2015 Wyświetleń:248141 Aktualności

Udostępniliśmy nowe rozszerzenie do naszego systemu zarządzania treścią – aplikację do wystawiania faktur online. Teraz możesz mieć dostęp do swoich dokumentów z każdego

Czytaj więcej

Najnowsze kursy

Tworzenie stron z Page Builder

22-01-2016 Wyświetleń:2268 Joomla!

Jest potężnym narzędziem służącym do organizacji treści na stronach serwisu. Posiada kilkadziesiąt dodatków, a jego moc tkwi w prostocie układania elementów na stronie serwisu.

Czytaj więcej

Joomla 3 - Edycja treści

01-05-2015 Wyświetleń:4875 Joomla!

  Głównym elementem systemu CMS Joomla! Jest komponent artykułów. To właśnie ten komponent odpowiada za wyświetlanie treści na podstronach. Aby przejść do panelu

Czytaj więcej