System X-CMS 2 to system zarządzania treścią, którego zadaniem jest kompletna obsługa stron realizowanych w pakiecie GRAPHIC. Co wyróżnia ten system od innych? W pakiecie

GRAPHIC kładziemy mocny nacisk na sposób działania strony. Na strona realizujemy animacje wejścia oraz wyjścia. Stosujemy efektowne różnego rodzaju slider'y oraz galerie. Na tradycyjnych systemach CMS użytkownik nie miał wpływu na to jaką animację odgrywa dany element strony, wszystko musieliśmy zaplanować z góry i zakodować.

 

Zadaniem X-CMS 2 jest wspieranie zwłaszcza animacji. System posiada typową funkcjonalność systemu zarządzania treścią. Posiada aplikacje pozwalająca na zarządzanie podstronami, newsami, nawigacjami, modułami czy kontaktami. Posiada też funkcjonalność nakładania na dany element strony animacji. Do wyboru są dwa rodzaje różnie działających efektów wejścia i wyjścia z czego w każdym z nich dodatkowo można wybrać kierunek animacji.

 

ScreenShot006

 

Kolejną wyróżniającą zaletą systemu jest wbudowany przełącznik skrolowania strony z parallax. Jeden przycisk przełącza stronę z typowego układu na jedno-zakładkową witrynę, którą można skrolować w dół. Dla każdej podstrony można dodatkowo ustawić osobne tło, współgrające z parallax.

 

System został również dostosowany do realiów polskich. Posiada wbudowaną funkcję wyświetlania komunikatu o ciasteczkach, walidacje formularzy dla polskich danych z ich maskowaniem. Wbudowany moduł map Google. Wystarczy podać szerokość oraz długość geograficzną i mapka gotowa.