Strony internetowe typu "One Page" stają się coraz popularniejsze. Są ucieczką przed utartym schematem działania witryn internetowych, czyli klikaniem w link i przeładowaniem strony z

załadowaniem treści. Strony scrollowane działają w zupełnie inny sposób. Działają na zasadzie, nawigacji zbudowanych za pomocą kotwic prowadzących do określonego działu serwisu.

 

Strony internetowe scrollowane maja to do siebie, że całą zawartość serwisu prezentują już na stronie głównej. Każdy z działów zajmuje 100% przestrzeni monitora, co za tym idzie zawsze widoczny jest jeden dział. Przy budowie strony tego typu używa się określone skrypty, które powodują że po kliknięciu linka do zakładki, płynnie zjeżdżają do powiązanego miejsca z kotwicą.

 

Nie wszystkim poleca się jednak zbudowanie serwisu w oparciu o tą metodę. Strony WWW scrollowane całą zawartość serwisu ładują od razu. Co oznacza, że większe strony internetowe, mogłyby ładować się zbyt długo. Do tego stopnia, że za nim by wyświetliły treści użytkownik by zrezygnował z czekania. Tego typu strony internetowe idealne są jednak do prezentacji firm w sieci, które nie posiadają rozbudowanych działów informacyjny.

 

Jeżeli myślisz o stworzeniu strony, która będzie zawierała podstawowe informacje o firmie, galerie ofertę oraz dane kontaktowe, to strona internetowa scrollowana jest idealna dla Ciebie.