Jeden z najpopularniejszych systemów e-commerce, może pochwalić się wydaniem kolejnej przełomowej wersji. Mowa oczywiście o najnowszej wersji Opencart tym razem przez jakiś

czas ta platforma sklepowa będzie oznaczona numerem 2. Jest to zdecydowanie wersja, która popchnie ten system do przodu. Na pewno jedną z najnowszych cech systemu jest wprowadzenie responsywnej domyślnej szaty graficznej, wspartej do tego twitterowym bootstrap'em.

Dzięki temu od razu po instalacji mamy do czynienia z pełno wartościowym sklepem internetowym, dobrze funkcjonującym w świecie urządzeń mobilnych. Dla początkujących webmasterów jest to na pewno dobra wiadomość - lekka kustomizacja templatki, pozwoli na uzyskanie oryginalnego i profesjonalnego layout'u.

 

Kolejną bardzo poważną zmianą jest nowy wygląd zaplecza administratora. Teraz wygląda naprawdę nowocześnie i również jest responsywny. Osoby które zarządzają sklepem poprzez urządzenia mobilne z pewnością odczują poprawę komfortu pracy. Design zaplecza administratora również jest wsparty przez framework bootstrap.

 

Doszły nowe bramki płatności, obecnie od razu po instalacji mamy ich ponad 30. Jest w czym wybierać. Instalator rozszerzeń jest również czymś nowy w Opencart. Wcześniej należało wykorzystywać do tego celu klienta FTP. Obecnie ułatwiono to zadanie i wprowadzono autoinstalator, coś na wzór instalacji rozszerzeń w Joomla!. Wprowadzono również powiadomienia systemowe, które w dużej mierze usprawniają pracę z platformą oraz możliwość dodawania własnych pól w formularzach. Problem z polami takimi jak nip, regon został rozwiązany na zawsze.