W dzisiejszym artykule przedstawię ciekawą aplikację online, która może nie jednej osobie ułatwić pisanie stylów e CSS3. Mowa o generatorach CSS3. Generatory tego typu zazwyczaj posiadają kilka opcji do

generowania stylów. Mogą to być cienie pod tekstem, pod elementem blokowym. Mogą to być nawet animacje wykonywując się po najechaniu kursorem na dany element strony.

 

Jednym z najciekawszych generatorów CSS3 jest ten znajdujący się na stronie css3generator.com. Oprócz samego generowania kodu mamy możliwość podglądu wprowadzonych przez nas wartości. Przypomina to nieco pracę z programem graficznym. Generator CSS na podanej powyżej stronie umożliwia między innymi na generowanie stylu CSS dla: zaokrąglonych rogów, cienia przy tekście, cienia pod elementami HTML, ustawianiu kolumn za pomocą CSS, transformację obiektów, zmianę wyglądy czy nawet gradient.

 

Zaletą generatorów CSS3 jest fakt że w błyskawiczny sposób możemy podejrzeć efekty naszej pracy. Wygenerowany kod jest dopasowany do wszystkich przeglądarek, które obsługują CSS3.