Przechodzimy do drugiego etapu. Każdy już wie kto będzie odbiorcą strony jakim celom ma służyć projektowana przez nas strona internetowa. Ja zdecydowałem, że moja strona będzie dla firmy transportowej. Aby

stronę się dobrze oglądało muszę stworzyć odpowiednią szatę graficzną, która zachęci klientów do skorzystania z moich usług, lub skorzystać z odpowiedniego szablonu.

Szatę graficzną najlepiej tworzyć w programach graficznych umożliwiających tworzenie warstw. Jest to bardzo przydatna funkcja w przypadku tworzenia prostych, a już na pewno skomplikowanych projektów graficznych.

Projekt graficzny dla strony internetowej powinien spełniać kilka wymogów. Jeżeli tworzymy stronę o stałych rozmiarach weźmy pod uwagę standardowe szerokości tak aby użytkownicy nie musieli używać poziomego paska przewijania (1004px). Nie będę tutaj krok po kroku tłumaczył jak zaprojektować własną szatę graficzną. Kursy odpowiednie w formie video można znaleźć bez problemu w serwisie YouTube. Jeżeli ktoś ma problem z koncepcją czy z samym tworzeniem projektu graficznego można ściągnąć gotowy szablon CSS. Na stronie www.templatki.com w dziale szablony html można znaleźć wiele ciekawych pozycji.

Sam skorzystałem z powyższej strony i wybrałem szablon napisany w HTML i CSS. Idealny podkład do stworzenia strony internetowej opartej o system zarządzania treścią. Otwierając gotowe szablony HTML mamy wrażenie że strona jest kompletna. My jednaj mamy stworzyć własny system zarządzania treścią, aby edycja treści była szybka banalna i uporządkowana.

W następnym kursie przejdziemy do instalacji silnika systemu zarządzania treścią.