Rosnąca jakość i szybkość połączeń internetowych sprawia, że strony internetowe ładują się znacznie szybciej. Kiedyś grafika na stronie internetowej musiała być dosłownie szczątkowa po to aby użytkownik

odwiedzający witrynę WWW nie musiał poddawać się uczuciu frustracji oczekując aż ujrzy w pełni załadowana witrynę internetową. Obecnie przy rozbudowanych witryna internetowych odradza się stosowania większej ilości grafik, często to wynika z oszczędności przestrzeni dla treści niż ze znacznych cięć w czasie ładowania strony.

 

Jednak są witryny internetowe które mają znikomą ilość treści, przeważnie są to strony firmowe, prezentujące jakiś produkt. Strony tego typu często posiadają tyle treści, że umieszczenie ich na białym tle witryny wyglądałoby co najmniej śmiesznie. W takich przypadka może przyjść z odsieczą ciekawa szata graficzna. Mogą to być zdjęcia, ciekawa nawigacja, przyciski, slidery lub na przykład slider w tle.

 

Jeszce kilka lat temu, lub jeszcze mnie animowane tło strony lub nawet film wpleciony w tło witryny było czystym samobójstwem dla procesu ładowania się strony internetowej. Obecnie z takich rozwiązań możemy korzystać i są nawet gotowe skrypty, pomagające osiągnąć omawiany cel.

 

Skrypt do animowanego tła prezentowany poniżej (wystarczy kliknąć w obrazek aby przejść do strony demonstracyjnej skryptu) przewija płynie obrazy w tle. Oprócz tego jest wyposażony w dodatkowe opcje takie jak obrót obrazu o kilka stopni, animowanie tekstu.

 

 

animowane tło na stronie internetowej

 

Skrypt oczywiście jest za darmo, a ściągnąć go można ze strony takiej: http://tympanus.net/codrops/2012/01/02/fullscreen-background-image-slideshow-with-css3/

 

Wiele osób uważa, że muzyka na stronie internetowej jest czymś zbędnym, czymś co może nawet od strszyć użytkownika. Ja też tak uważam. Za nim umieścimy muzyczkę na swojej stronie pamiętajmy, w większości przypadków nie trafimy w gust odbiorcy. Użycie mdłej, obojętnej muzyki też nie jest dobrym pomysłem. Ale co jeśli umieścimy dobry film wspomagający przekaz informacji, które chcielibyśmy przekazać odbiorcą i spotęgować go ścieżką dźwiękową, która razem obrazem zahipnotyzuje nam odbiorcę? Tak też można i także do tych celów można wykorzystać gotowe rozwiązanie za 10$. Poniżej przekazuję linka do demo (obrazek klik).

 

 

 

Skrypt można zakupić tutaj: http://activeden.net/item/as3-xml-youtube-video-background-with-playlist/97588?WT.ac=category_item&WT.seg_1=category_item&WT.z_author=damojo