Na swoim koncie posiadamy kilka udanych projektów z branży mody ślubnej dlatego warto je przedstawić na łamach naszego działu inspiracji, być możne znajdziesz w tym artykule pomysł na swoją stronę internetową.

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie jak powinna wyglądać strona dla salonu mody ślubnej? Gdy planujemy szatę graficzną dla jakiejkolwiek strony WWW, analizujemy jej przyszłą zawartość, z czym kojarzy się jej zawartość, jakie emocje wzbudza. W przypadku serwisów internetowych z branży ślubnej zadanie jest proste i z góry zawężone pewnymi ogranicznikami. Głównym ograniczeniem jest kolorystyka która powinna być jasna i stonowana. Widziałeś kiedyś serwis z ofertą sukni ślubnych w odcieniach czerni? Jeżeli tak to na pewno zauważyłeś, że odbiór jej jest ciężki. Kolorystyka tego typu serwisu powinna nawiązywać do wydarzeń z którymi jest powiązany, a te kojarzą się z czystością i bielą.

 

Są dwie istotne rzeczy na które należy zwrócić uwagę przy projektowaniu serwisu internetowego przeznaczonego dla mody ślubnej. Pierwsza to kolorystyka, powinna oscylować wokół koloru białego. Druga to zdjęcia które powinny być na prawdę wysokiej jakości i mieć dodatkowo wartość artystyczną. Zdjęcia wykonane telefonem zdecydowanie odpadają. Jak to wygląda w praktyce zobaczmy poniżej. 

 

Serwis mody ślubnej z systemem rezerwacji

Jest to strona internetowa którą wykonaliśmy dla firmy Madonna. Warto w niej zwrócić uwagę na wykaz kolekcji z danego działu oraz samą galerię. Wykaz kolekcji z danej kategorii jest prezentowany w formie obrazów zajmujących całą powierzchnię ekranu z tytułem i przyciskiem umożliwiającym przejście do galerii. Drugim ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym właśnie serwisie jest system rezerwacji. Strona Madonna pozwala na rezerwowanie spotkań w wybranym przez użytkownika salonie. System rezerwacji jest dość rozbudowany i można o nim więcej przeczytać w tym artykule.

 

Strona WWW dla firmy Madonna

 

 

Strona internetowa dla salonu mody ślubnej Bellis Sposa

Ta witryna internetowa stworzona dla salonu Bellis Sposa jest świetnym przykładem prostej ale jakościowej strony wizytówki. Jej zadaniem jest reprezentowanie firmy w sieci internetowej oraz udostępnianie użytkownikom danych kontaktowych.

 

Strona WWW dla firmy Bella Sposa

 

 

Strona WWW dla salonu mody ślubnej w Niemczech

Bardzo ładny serwis oscylujący w kolorystyce nawiązującej do wystroju rzeczywistego salonu. Strona została zaprojektowana dla firmy Mode Walus. Warto na niej zwrócić uwagę na interaktywność strony startowej oraz na estetyczną galerię.

 

Strona WWW wykonana dla salonu mody ślubnej Mode Walus

 

 Strona internetowa dla galerii mody ślubnej Le Perle

Serwis internetowy wykonany dla galerii Le Perle o bardzo subtelnej szacie graficznej.  Jako jedyna strona WWW w tym zestawieniu posiada katalog produktów, w którym prezentowane są suknie ślubne. Katalog umożliwia wysłanie zapytania na maila w sprawie aktualnie przeglądanej sukni. Drugą ciekawą funkcją na tej stronie jest lista ulubionych sukien ślubnych. Użytkownik może dodać do ulubionych dowolną ilość produktów, a po założeniu konta, ma dostęp do tej listy z każdego urządzenia.

 

Strona WWW wykonana dla salonu mody ślubnej Le Perle