Simple Image Gallery to doskonały plugin do szybkiego i łatwego tworzenia galerii na stronie internetowej. Dzięki komponentowi JCE i Simple Image Gallery tworzenie stron z

galeriami stało się banalnie proste. Do tego pozwala na stworzenie galerii praktycznie w każdym miejscu naszego serwisu internetowego, tam gdzie możliwa jest edycja treści.

 

 

 

Funkcjonalność tych dwóch dodatków najlepiej jest pokazać w praktyce. A wiec zalogujmy się do naszego zaplecza administratora. Przejdźmy do listy artykułów...

 

ScreenShot001

 

 

...wybierzmy stronę na której ma znaleźć się galeria i ...

 

ScreenShot002

 

...edytujmy ją.

 

ScreenShot003

 

Na początek musimy umieścić obrazy na serwerze i właśnie w tym momencie przychodzi nam rozszerzenie JCE umieszczania obrazów. Klikamy ikonkę dodania obrazka w menu edytora tekstowego.

 

ScreenShot004

 

Pojawi nam się okno zarządzania obrazem.

 

ScreenShot005

 

Teraz stwórzmy katalog dla naszej  galerii internetowej. W tym celu kliknijmy ikonkę obrazującą folder ScreenShot006. Po jej kliknięciu otworzy nam się kolejne okienko w którym wprowadzimy nazwę folderu.

 

ScreenShot007

 

Pamiętaj by nie używać znaków specjalnych oraz spacji. Po wprowadzeniu nazwy klikamy przycisk "OK". Okienko się zamyka, a na liście katalogów zobaczymy nowy stworzony przez nas.

 

ScreenShot008

 

Wejdźmy zatem do niego klikając w jego nazwę.

 

Teraz możemy do niego załadować obrazy. Kliknijmy ikonkę obrazującą obrazek ScreenShot009. Otworzy nam się panel dodawania obrazów. Zaznacz na dysku komputera obrazy do umieszczenia na serwerze, w naszej galerii internetowej.

 

ScreenShot010

 

Metodą "przeciągnij i upuść" przenieś je do szarej warstwy panelu. Skrypt wyświetli ich nazwy.

 

Następnie kliknij przycisk "Upload". Zdjęcia zaczną się wysyłać na serwer. Poczekaj aż wszystkie się załadują i zamknij okno zarządzania obrazem.  Większość praktycznie za nami.

 

ScreenShot012

 

Aby na stronie internetowej ładnie wyświetlały się obrazki wprowadź w edytowanej stronie następujący kod (nazwę swojej galerii):

 

 

ScreenShot013

 

Teraz wystarczy tylko zapisać edytowaną stronę. Galeria jest gotowa. Ja swoją mam poniżej.

 

 

 

Pierwsze ładowanie jest zawsze wolniejsze, ponieważ to właśnie przy pierwszym załadowaniu tworzone są miniaturki.