Reklamy adsense na strona internetowych często pozwalają zmniejszyć koszty lub je całkowicie zlikwidować, związane z utrzymaniem strony i jej promocją. W tym tutorialu

zobaczymy jak tego typu reklamę umieścić na własnej stronie internetowej. Najpierw jednak stwórzmy sobie konto w Google adsense abyśmy mogli wygenerować odpowiedni kod reklamy. Przy tworzeniu reklamy mamy możliwość wyboru jej rozmiaru. Musimy wybrać ten który najbardziej pasuje do naszej przestrzeni znajdującej się na stronie WWW. Mamy też możliwość zdefiniowania wyglądu. Gdy już te kroki przejdziemy skopiujmy nasz wygenerowany kod.

ScreenShot001

 

Mając kod zalogujmy się do zaplecza administratora z górnego menu wybierzmy zakładkę komponenty a z niej reklamy.

 

ScreenShot002

 

System przekierował nas do miejsca w którym możemy zarządzać naszymi reklamami wyświetlanymi na stronie internetowej.

 

ScreenShot003

 

Jeżeli jeszcze nie jesteśmy w zakładce kategorie to przejdźmy do niej jak najszybciej. Domyślna kategorią jest "bez kategorii" ScreenShot004. Utwórzmy zatem naszą, klikając przycisk "utwórz". System przekieruje nas do formularza tworzenia nowej kategorii.

 

ScreenShot005

 

Tutaj nie ma zbyt wiele do wypełniania. Gdy wpiszemy nazwę możemy kliknąć przycisk zapisz lub zapisz i zamknij. Mamy stworzoną nową kategorię dla reklam. Czas stworzyć i samą reklamę. Przejdźmy w tym celu do zakładki "Ogłoszenia".

 

ScreenShot007

 

Na razie nie ma na liście żadnej reklamy, ale zaraz to się zmieni. Kliknijmy przycisk "utwórz" ScreenShot008w celu stworzenia nowej relamy wyświetlanej na stronie WWW.  Zostaniemy przekierowani do formularza tworzenia nowej reklamy internetowej.

 

ScreenShot009

 

Wypełniamy formularz podając nazwę, wybierając kategorię. Typ zmieniamy na kod. Gdy tego dokonamy formularz wygeneruje okienko na wpisanie kodu. W tym miejscu wklejamy kod skopiowany z Google adsense.

 

ScreenShot010

Jeżeli wypełniliśmy potrzebne nam pola klikamy przycisk zapisz ScreenShot011.

Zaraz zaraz gdzie nasza reklama? CMS prezentuje treści poprzez komponenty i moduły znajdujące się po stronie użytkownika. Musimy zatem stworzyć odpowiedni moduł który by wyświetlił naszą reklamę. Przejdźmy do zakładki moduły z głównego menu w pozycji rozszerzenia.

 

ScreenShot012

Wyświetli nam się lista dostępnych i utworzonych już modułów. Musimy stworzyć nowy moduł. Kliknijmy więc przycisk "utwórz" ScreenShot013. Wyświetli nam się okienko z dostępnymi, zainstalowanymi modułami. Odszukajmy tego o nazwie "reklama".

 

ScreenShot014

Po wyborze rodzaju modułu otworzy nam się formularz tworzenia modułu.

 

ScreenShot015

W tym miejscu nadajemy nazwę modułowi. Wybieramy pozycję w której ma się znajdować. Przypisujemy pozycję menu do modułu. Czyli na jakich podstronach reklama ma być wyświetlana. Po prawej stronie wybieramy kategorię reklam, które mają być wyświetlane. Po wypełnieniu formularza klikamy przycisk zapisz i zamknij ScreenShot016.

 

Reklama nie wyświetla się od razu. Google musi ją "przetrawić" odczekaj ok 10 minut.