Strona WWW dla sklepu z sukniami ślubnymi

Strona WWW dla sklepu z sukniami ślubnymi

Jest to kolejna strona internetowa wykonana dla salonu mody ślubnej. Pierwowzorem inspiracyjnym dla najnowszej realizacji był serwis internetowy Madonna, również działający w branży mody ślubnej. Opis realizacji Madonny możesz przeczytać tutaj. Serwis został zaprojektowany w modelu One Page Ext z tym że górna nawigacja nie służy do przewijania treści w dół. 

 

Baner stanowi obraz z możliwością rozszerzenia go do wersji prezentacji slajdów. Poszczególne działy zajmują całą powierzchnię ekranu, graficznie ze sobą kontrastują tak by podkreślić ich granicę. Na tła każdego z działów zostało dobrane zdjęcie o odpowiedniej ostrości, kolorystyce oraz jakości.  Charakter tego typu stron internetowych bardzo mocno zależy od wyboru zdjęć

 

Na potrzeby salonu ślubnego Mode Walus została rozbudowana galeria zdjęć o moduł prezentujący kategorie galerii na stronie głównej. Został dla niej zaprojektowany slider dopasowujący się do całej powierzchni ekranu. Skrypt przewija obrazy oraz dodaje do nich blok z treścią oraz linkiem do kolekcji. Treść w tym przypadku ma bardzo istotne znaczenie. Pozwala na informowanie klienta o danej kolekcji oraz pozwala nasycić stronę główną odpowiednimi frazami, które w przyszłości wpłyną na pozycję strony WWW w wyszukiwarce Google.

 

Aby całość była spójna a elementy występujące po sobie tworzyły symetryczną architekturę strony pod modułem galerii został zaprojektowany moduł wyświetlający treść, tak by sposobem działania był odbiciem symetryczny galerii wyżej.

 

Strona salonu ślubnego została wyposażona w dział aktualności, gdzie znajdziemy informacje pomagające w zakupieniu sukni ślubnej oraz informacje związane z życiem firmy.

 

Cała strona internetowa jest wspierana przez silnik X-CMS.

Informacje

  • Lokalizacja: Niemcy
  • Technologie: PHP, MYSQL, JS, JQUERY, AJAX, HTML5, CSS3
  • System CMS: X-CMS