Slidery to animowane elementy stron internetowych, często zastępujące typowy baner strony WWW. Pozwalają na wzbogacenie przekazu strony, poprawiają walory estetyczne witryn internetowych. Slidery w

banerach stron to najczęściej mechanizmy przewijające obrazy ze sloganami promującymi serwis, opisami lub wyświetlają ostatnie newsy z danego serwisu. Obecnie najczęściej tworzone są w środowisku javascript.

 

slider-1 

 

Jest to element strony internetowej, który wykorzystujemy nader często, można by rzec, że praktycznie, każda strona internetowa wychodząca z naszego warsztatu posiada baner w postaci slidera. Traktujemy to jako element szaty graficznej, który pozwala na wzbogacenie graficzne strony internetowej oraz na zobrazowanie branży dla której dana strona internetowa została stworzona.

 

slider-2

 

W systemach zarządzania treścią dedykowanych i opensource najczęściej elementy wchodzące w skład slidera podlegają edycji co oznacza że klient samodzielnie może dokładać kolejne slajdy, edytować je, a także usuwać za pomocą kilku kliknięć.

 

slider-3

 

Slidery mogą reprezentować tematykę strony i zawierać odnośniki do poszczególnych zakładek.

 

slider-4